KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15696004
nr 1569 6004
John Wierth
(1920-2003), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, oramad. Olja på pannå, 73x92 cm
Kondition: slitage, kantskador
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 9 oktober 2023
kl 18:37:31
500 kr
2.200 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)